Bodrum’da bayram tatili yoğunluğu

Bodrum’da bayram tatili yoğunluğu

Bodrum’da bayram tatili yoğunluğu,
26.06.2023 23:37
Son Güncelleme: 26.06.2023 23:37Sahiller de trafik de yoğun. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri şüphesiz ki Muğla oldu. Bodrum, tatil destinasyonları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri. 4 günde giriş ilçeye giren araç sayısı 75 bini geçti.
Araç yoğunluğu Turgutreis istikametindeydi. Sadece trafik de değil havalimanlarında da yoğunluk meydana geldi. Talebi karşılamak isteyen havayolları, 26 Haziran – 2 Temmuz arasına 16 ek seferler koydu.Otellerdeki doluluk oranıysa yüzde 85’e ulaştı. Bayram süresinde yüzde yüz oranına gelinmesiyse an meselesi.

Bodrum’daki turist yoğunluğu hakkında bilgi veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Otellerimizde ciddi bir rezervasyon doluluğu var. Birçok otelimizde yer bulmakta zorlanıyoruz. İnşallah bayramdan sonra da aynı yoğunluk sürer. Bacasız sanayi dediğimiz turizmin Bodrum’a ve ülkemize katkısı olur” derken, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise “Zannediyorum 100 binin üzerinde bir rakam yakalayacağız. Zaten geçen sene de 100 binin çok çok üzerindeydi. Bu sene de aynı şekilde olacaktır. Vazgeçmediler geçen sene gelenler bu sene bir daha gelmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.Bodrum’a son 24 saatte 25 bin araç girişi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın