Putin ayaklanma sonrası ilk kez görüntü verdi

Putin ayaklanma sonrası ilk kez görüntü verdi

Putin ayaklanma sonrası ilk kez görüntü verdi,
26.06.2023 21:17
Son Güncelleme: 26.06.2023 21:17“Birliğimizi bozacak eylemler halkımıza ve cephede savaşan yoldaşlarımıza yapılan dönekliktir. Halkımız ve ülkemiz sırtından bıçaklanmıştır.” Silahlı ayaklanma düzenleyen Wagner’i topa tutmuş, lafını esirgememişti.Ayaklanmanın bitmesinden bu yana konuşmayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sessizliğini bozdu.
Genç mühendislerin olduğu bir etkinlikte konuşan Putin’in, Wagner ayaklanmasına değinmemesi dikkat çekti. “Gençlerimiz ve tecrübeli uzmanlarımız sayesinde Rus sanayinde istikrar sağladık. Büyük zorluklar karşısında sivil ve savunma ürünlerinde ciddi ilerleme kaydettik. Bu, ülkemizin hayatta kalması için en önemli şeydir.”
Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus basınına verdiği bir demeçte ayaklanmaya değindi. Lavrov, “Wagner ayaklanması Rusya’nın dostları ortaklarıyla ilişkilerini değiştirmeyecek. Wagner askerleri Afrika’da eğitmen konumunda. Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki faaliyetlerini sürdürecekler” şeklinde konuştu.
Ayaklanmayla ilgili bir açıklama da Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’den geldi. Mişustin, Rus halkına Putin etrafında birleşme çağrısı yaptı. “Mevcut şartlarda ülkemizin egemenliği ve bağımsızlığını, vatandaşlarımızın güvenliğini ve refahını teminat altına almamız çok önemli. Tüm toplum birleşmeli. Tek bir ekip olmalıyız, tüm güçler başkanın arkasında birleşip, devlet başkanının verdiği görevleri uygulamak için planlı ortak kararlar almalı.”Prigojin ilk kez konuştu! Wagner 1 Temmuz’da varlığına son veriyor

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın