Vücudunuzdaki işaretlere dikkat! O hastalığın alarmını veriyor…

Vücudunuzdaki işaretlere dikkat! O hastalığın alarmını veriyor…

Vücudunuzdaki işaretlere dikkat! O hastalığın alarmını veriyor…,

Hastalıklardan korunmak adına sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, stres gibi etkenlerden uzak durmak gerekiyor. Ancak tüm bu etkenlere rağmen hastalığa yakalanma ihtimali bulunuyor. Daha sağlıklı olmak adına vücudun gösterdiği hastalık belirtilerine karşı bilinçli olmak gerekiyor. Birçok belirti önemsiz olarak düşünülerek göz ardı ediliyor. Aşağıda yer alan belirtilerin çoğu zaman önemsiz olduğu düşünülse de bu belirtiler bazen hastalık habercisi olabiliyor.
Kabızlık Tükettiğimiz tüm yiyeceklerin işlenmiş olması nedeniyle içerdikleri gıda boyaları ve koruyucular, toksinlerin vücudumuza girip sindirim sisteminde birikmesi sonucu kabızlığa sebebiyet verir. A’lkol tüketiminizi azaltıp, su tüketiminizi arttırmak bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.BEYNİNİZ UYUŞMUŞ GİBİ HİSSEDİYORSANIZ Çektiğiniz güzel bir uykudan sonra bile uyanmakta zorlanıyor, yeni bilgileri öğrenmeniz güçleşiyor ve kafanızı toplayamadığınızı sıklıkla hissediyorsanız tüm bu sıkıntılarınızın nedeni vücudunuzdaki toksinler.

DEODORANT KULLANDIĞINIZ HALDE TER KOKUNUZ SİZİ RAHATSIZ EDİYORSA 

Normal rutininizde duş alıp, deodorant kullandıktan sonra işe gitmek için yola çıktığınız zamanlarda kötü kokular sizi rahatsız ediyor ise vücudunuzdaki toksinler sizleri rahatsız ediyor demektir. Bunun için beslenme düzeninizi iyi planlamalı ve bir uzmana danışmalısınız.

KASLARINIZ VE EKLEMLERİNİZ HEMEN AĞRIYORSA 

Günlük rutininizi çok az bozduğunuz durumlarda dahi ağrı çekiyorsanız, toksinlerden kaynaklı eklem bölgelerinizde ve kaslarınızda iltihaplanma olmuş olabilir.

CİLDİNİZDE YENİ LEKELER OLUŞUYORSA 

Vücudumuzda toksinlere en çok maruz kalan yer derimizdir. Şampuan, saçım bakım ürünleri, sabun gibi sürekli kullandığımız ürünlerin içerdikleri kimyasallar ne yazık ki derimizde toksinlerin birikmesine neden oluyor. Bunları engelleyebilmek için doğal ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

UYKUYA DALMAK ARTIK ESKİSİ KADAR KOLAY DEĞİLSE

 Toksinler vücudumuzda biriktikçe enerjimizi emerek, daha yorgun hissetmemize neden olurlar. Bunun yanında da uykuya dalma süremizi arttırıp, hayatımızı gittikçe zorlaştırırlar. Bunun nedeni kortizol hormonunun salgılanması ve vücudun yüksek stres seviyesindeymiş gibi tepki vermesidir. Papatya çayını her gün bir bardak tüketerek bu sorunu çözebilirsiniz, eğer yeterli gelmiyorsa toksinleri gidermek için daha etkili yöntemler denemelisiniz.

TIRNAKLARINIZ ÇATLAK VE KÖTÜ GÖRÜNÜYORSA 

Vücudunuza aldığınız maddelerin en son birikme noktası tırnaklarınızdır. Özellikle ayak parmaklarınız sürekli ayakkabı içerisinde olduğundan mantarların oluşumu için uygun bir ortamda bulunur. Eğer tırnaklarınızda toksinler beslenebiliyorsa, tırnaklarınızın sararması veya kötü görünmesi kaçınılmaz bir sondur.

SAÇLARINIZ OLMASI GEREKENDEN HIZLI DÖKÜLÜYORSA 

Saçlarınız da tıpkı tırnaklarınız gibi toksinlerin son birikim noktasıdır. Bu nedenle saçlarınızın beslenmesine ve bakımına oldukça önem verilmeli, gerekiyorsa bir uzmana görünmelisiniz.

 NEFES KOKUNUZ SİZİ RAHATSIZ EDİYORSA 

Mide ve karaciğerde bulunan zararlı bakteriler, kötü kokuların üretilmesine neden olur ve bundan düzenli diş fırçalama ile bile kurtulamazsınız.

VÜCUDUMUZDAKİ BU TOKSİNLERDEN NASIL KURTULURUZ? 

Su tüketimini arttırarakKarahindiba çayı tüketerekMaydanoz ve kişniş tüketimini ihmal etmeyerek
Spor yaparakYemek yedikten sonra diş fırçalamayı ihmal etmeyerekSağlıklı ve dengeli beslenerekYoğurt, kefir gibi prebiyotik besinler tüketerek

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın